Izlet trećih razreda

Sastali smo se pred školom u 8 sati. Torbe su nam bile pune sokova, sendviča i grickalica. Vozač Štef došao je po nas autobusom i vesela grupa krenula je na izlet. Vodič Željko ispričao nam je putem mnogo legendi, a mi smo njemu pričali što smo naučili o našoj županiji i prošlosti. Razgledali smo muzej "Staro selo".

Vidjeli smo kućice u kojima su ljudi nekada živjeli. Upoznali smo stare zanate: kovače, licitare, lončare, izradu drvenih igračaka i naučili još mnogo zanimljivih stvari o načinu života naših predaka.

Put nas je dalje vodio prema Klanjcu i njegovim kulturno-povijesnim spomenicima. Iz Klanjca smo krenuli prema Zelenjaku i spomeniku hrvatskoj himni. U blizini je spomenika restoran u kojemu smo pojeli vrlo ukusan ručak. Poigrali smo se u dvorištu restorana na dječjem igralištu uz rijeku Sutlu. Ispred restorana u malenom jezercu vidjeli smo ribice, kornjače i lopoče.

Sljedeće mjesto našeg izleta bila je Gornja Stubica i Gupčeva lipa pa spomenik Seljačkoj buni i Matiji Gupcu.

Na kraju smo došli u naše najveće marijansko svetište u Mariji Bistrici. Razgledali smo crkvu i kip Majke Božje Bistričke. Zasladili smo se sladoledom i trošili novac na štandovima s igračkama i suvenirima.

Vratili smo se sretni, puni novih znanja i umorni. Jedva čekam izlet sljedeće školske godine.

U fotogaleriju dodano je 25 fotografija.

Vid Adanić, 3.a
fotografije uredio Lovro Tovernić, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 11. 6. 2015.