Posjetili smo Pulu i Nacionalni park Brijune

Učenici sedmih razreda Osnovne škole Ante Kovačića u pratnji svojih razrednika gđe Veronike Podobnik, gđe Brankice Matijašec i gosp. Stjepana Šrkleca te gđe Kristine Fruk posjetili su u utorak, 26. svibnja, Pulu te Nacionalni park Brijune.

Polazak je bio u 5 sati ujutro ispred škole. Nakon četiri sata vožnje i nekoliko stajanja stigli smo u Pulu. Autobus nas je ostavio i dalje smo krenuli pješke. Cijelim putem divili smo se prelijepom moru. Stigli smo na obalu te smo smjeli otići do plaže i zabaviti se. Nakon nekoliko minuta došao je brod koji nas je prevezao na Brijune. Odmah nakon dolaska na Brijune, uslijedio je sat prelijepe vožnje elektrovlakom. Vidjeli smo biljke, različite životinje, a ponajviše nam se svidjela slonica. Kasnije smo otišli na razgledanje crkve sv. Germana. Nakon toga mogli smo otići u suvenirnicu, kupiti sladoled, a i vidjeti Kokija (Titova papagaja staroga 57 godina). Koki nas je sve nasmijao svojim prelijepim glasom i riječima. Nakon 45 minuta stanke vratili smo se brodom u Pulu. Ukrcali smo se u autobus i otišli u centar Pule u McDonald's. Poslije ukusna ručka otišli smo u Arenu i tamo vidjeli prostor gdje su se nekad ljudi borili. Nakon toga razgledali smo stari grad. U 18 sati uslijedio je povratak. U 22:15 stigli smo u Zlatar i sretno se vratili svojim kućama.

Ostale fotografije (15) mogu se pogledati u fotogaleriji.

Patrik Raškaj, 7.b
fotografije Leona Miškec, 7.b

objavio: DENIS VINCEK   datum: 3. 6. 2015.