Zvonarica Ljuba dovela učenike iz Zlatara u Požegu

Učenici Osnovne škole Ante Kovačića iz Zlatara Jurica Pribolšan, Petra Sokolić, Kristijan Kuharić i Dario Lesičar sudjelovali su u Noći knjige na natječaju "Knjiga svaki dan" sa svojim fotografskim uradcima. Trebalo je fotografirati motiv osobe koja čita i "uhvatiti" pritom izraz lica te osobe. Kako je istaknula ravnateljica Gradske knjižnice u Požegi gđa Aleksandra Pavlović, koja je organizator toga natječaja, poruke fotografija iskazuju vrijednost knjige i potrebu svakodnevnog čitanja općenito.

Među izloženima je i fotografija "Ljuba, zvonarica u kapeli sv. Martina (u Martinščini, op. a.)" autora Darija Lesičara iz 8.a razreda. Autore je ravnateljica škole gđa Rajna Borovčak nagradila putem u Požegu na izložbu, koju su posjetili sa svojim mentorom školskim knjižničarom gosp. Denisom Vincekom. Ravnateljica Gradske knjižnice provela je zlatarske učenike središtem Požege te upoznala s radom te narodne knjižnice.

Ravnateljica gđa Rajna Borovčak uručila je Petri, Jurici i Dariju priznanja za sudjelovanje, a Dariju diplomu za izloženu fotografiju.

Jurica Pribolšan, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 29. 4. 2015.