Obilježili smo Dan planeta Zemlje

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja s namjerom da se jača svijest i poštovanje ljudi za prirodni okoliš našega planeta. Zemlja nam pruža temelje za život, ona nas hrani, njezin zrak udišemo, u njezinoj prirodi uživamo. U isto vrijeme naše je ponašanje nedostojno njezine ljepote: krčimo šume, zagađujemo zrak, koristimo se otrovima i kemikalijama bez mnogo razmišljanja. Ekoskupina obilježila je Dan planeta Zemlje raznovrsnim aktivnostima i sadržajima koji imaju za cilj poticanje ekološke svijesti. Pisali su i ukrašavali ekoporuke, izrađivali znakove zabrane onečišćenja Zemlje te ih postavili u školsko dvorište, uredili pano u holu škole i počistili školsko dvorište. Učenici su upoznali naš planet, bogatstvo života na njemu, ali su isto tako izrazili i zabrinutost zbog nebrige i njezina stalnog uništavanja. (Sebastijan Drofenik Hamzić, 2.b)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 27. 4. 2015.