Naša škola i ove godine najbolja na županijskom natjecanju iz informatike

U petak, 20. veljače, u OŠ Konjščini održano je županijsko natjecanje iz informatike učenika osnovnih škola. Na županijskoj razini Infokupa 2015. sudjelovalo je 39 učenika iz 14 osnovnih škola. U najbrojnijoj natjecateljskoj kategoriji Osnovama informatike natjecalo se i troje mladih informatičara naše škole.

Nakon odličnih postignuća na školskom natjecanju, i na županijskoj su razini postigli izvrsne rezultate. Prvo mjesto, s uvjerljivo najboljim rezultatom, osvojila je Antonija Latin iz 8.a razreda. Treće mjesto pripalo je Andri Klanciru iz 7.a, dok je Lovro Tovernić iz 8.a ostvario peti rezultat. S obzirom na visok postotak riješenosti testa, čime je ostvarila treći rezultat na državnoj razini, Antonija već može početi s pripremama za državno natjecanje. Mentorica je naših učenika gđa Nina Posarić, dipl. informatičarka savjetnica.

Marijan Posarić, prof.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 23. 2. 2015.