Maškare su v selu...

U Područnoj školi Martinščini fašnik je i ove godine obilježen na tradicionalan način – povorkom po selu. Nakon velikog odmora iz naše male škole izIšli su različiti likovi: vojnici, ninđe, vještice, kauboji, vile, rokeri i još svakakva stvorenja, te pjesmom i zvečkama unijeli veselje u naše selo. Mještani su nas, kao i svake godine, dočekali i nagradili jajima, novcem, slatkišima, a kod nekih smo se i najeli finih krafni te okrijepili sokom. Takvim načinom obilježavanja maškara mi učenici odrađujemo tjelesni, glazbeni i sat razrednog odjela, a mještanima donosimo veselje i radost njegujući stare običaje. Zahvaljujemo svima što su nas ugostili i nadarili i vidimo se i dogodine. U fotogaleriji je 12 fotografija. (Učiteljice i učenici PŠ Martinščine)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 18. 2. 2015.