Božićna priredba u PŠ Donjoj Batini

U ponedjeljak, 22. prosinca, u Područnoj školi Donjoj Batini obilježili smo kraj polugodišta božićnom priredbom. Uime ravnateljice gđe Rajne Borovčak pozdravila je pedagoginja gđa Vlatka Prpić sve prisutne roditelje, bake, djedove, djecu, učiteljice, psihologinju gđu Katarinu Biondić, a ponajviše uvijek rado viđenoga gosta gosp. gradonačelnika Stanka Majdaka.

Uime ravnateljice svima je poželjela miran i čestit Božić te predstojeću novu godinu, a tim željama pridružio se i gradonačelnik gosp. Stanko Majdak.

Učenici su pripremili i prikazali mnogo pjesmica, recitacija, božićnih pjesama te nekoliko dječjih igrokaza. Utjelovili su različite likove iz priča i bajki: snježne pahuljice, krijesnice, Djeda Mraza, sv. Nikolu, Krampusa, Orašara, dječju žensku verziju Božićne bajke i Ebeneezera Scroogea. Pjevali su, plesali, dijelili simbolične darove - božićne ukrase koje su sami izradili. Na naša lica izmamili su osmijeh, a srca ispunili lijepim željama i nadom za bolje sutra i nadolazeću novu godinu. U sretnom ozračju, uz božićno drvce i sjaj lampica voditeljica Područne škole Donje Batine učiteljica gđa Đurđa Kostanjevečki za kraj je još jedanput svima poželjela mir, blagostanje, zdravlje i sreću za Božić i novu godinu.

Ostale fotografije (42) mogu se pogledati u fotogaleriji.

Irena Petrovečki, prof.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 24. 12. 2014.