Četvrtu godinu sudjelujemo na Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja

Već četvrtu godinu zaredom sudjeluje naša škola u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja koji organiziraju Knjižnice grada Zagreba. Ove godine tema je bila Ljubav za početnike. Čitala su se djela Ljubav za početnike Zvonimira Baloga, Tišina Dobriše Cesarića, Miševi i mačke naglavačke Luka Paljetka i Srebrne svirale Dragutina Tadijanovića.

Knjige su pročitali Lovro Tovernić, Petra Sokolić, Laura Latin, Hrvoje Stažnik, Dario Lesičar i Jurica Pribolšan iz 8.a razreda te Patrik Raškaj iz 7.b razreda i u školskoj knjižnici riješili su online kviz u kojemu su bila pitanja o pročitanima djelima, a trebalo je pokazati i znanje tome kako se služiti mrežnim klatalozima, što su naučili u školskoj knjižnici u sklopu nastave Knjižničnog odgoja i obrazovanja.

Školski pobjednik bit će poznat na početku studenoga i borit će se s pobjednicima iz ostalih školskih i narodnih knjižnica iz cijele države za jednu vrijednu nagradu ili neku uspješnu nagradu. Izvlačenje će biti 14. studenoga u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu.

Zlatarski osnovci sudjelovali su u kvizu zahvaljujući međuknjižničnoj posudbi jer je potrebne knjige posudila gđa Draženka Gretić iz Gradske knjižnice Pregrada.

Jurica Pribolšan, 8.a
Dario Lesičar, 8.a
Lovro Tovernić, 8.a
Petra Sokolić, 8.a
Laura Latin, 8.a
Hrvoje Stažnik, 8.a
Patrik Raškaj, 7.b

objavio: DENIS VINCEK   datum: 15. 10. 2014.