Naši učenici u posjetu kod gradonačelnika

Učenici naše škole Ivona Habuš i Dorotea Strelar iz 7.a, Borna Mezak i Ivona Huljak iz 7.b, Hrvoje Stažnik iz 8.a te Andrija Horvat iz 8.b posjetili su sa školskim knjižničarom gosp. Denisom Vincekom i predsjednicom Društva Naša djeca Zlatar gđom Svjetlanom Mezak zlatarskoga gradonačelnika gosp. Stanka Majdaka i dogradonačelnicu gđu Jasenku Auguštan Pentek.

Riječ je o tradicionalnom posjetu čelnim ljudima Zlatara koji se održava u Dječjem tjednu. Gosp. gradonačelnik učenike je upoznao s poslovima koji se trenutačno odvijaju u gradu, ali i o onome što je u planu, a potom je odgovarao na pitanja. Djecu je zanimalo kada će Zagrebačka i Varaždinska dobiti nogostupe, kada će proraditi ulična rasvjeta u Matoševoj, može li se u Zlataru osnovati ženski nogometni klub, hoće li Zlatar dobiti dječje igralište, ali i postoji li mogućnost otvorenja kina ili gradnje bazena u gradu.

Gosp. gradonačelnik i njegova zamjenica strpljivo su odgovarali na pitanja učenika obrazlažući zašto se nešto može, a zašto nešto nije realno očekivati u skoroj budućnosti. Naravno, najveći je problem u svemu novac. Gosp. gradonačelnik rekao je stoga predsjednici DND-a gđi Svjetlani Mezak da se što prije javi u Grad kako bi ta udruga dobila svoju proračunsku stavku, a obećao je da će Grad pomoći u podmirenju članarine prema Savezu društava Naša djeca Hrvatske te je izrazio potporu da se Zlatar uključi u projekt Grad prijatelj djece, no i tu, naglasio je, sve ovisi o troškovima.

Hrvoje Stažnik, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 7. 10. 2014.