Obilježili smo Dan škole

U petak, 6. lipnja, obilježili smo Dan naše škole koja ponosno nosi ime velikog književnika Ante Kovačića. Njegove rečenice o djetinjstvu i školovanju najljepše su stranice hrvatske književnosti, a našim programom željeli smo pokazati naše poštovanje, znanje i sposobnosti koje nosimo u sebi.

Na sceni se pojavio Pjetlić veselić i đačić prvačić, scenska igra učenika 4.a razreda; Jelena Mokos, učenica 7.b razreda, svojim je monologom pokazala da je njezina odluka: Od ponedjeljka počinjem učiti; najuspješniji zbor na Državnoj smotri - naš zbor, otpjevao je splet pjesama; Cvrgudani - članovi našeg folklora, prikazali su koreografiju Tri guske bele, a recitatori, učenici 4.b razreda, izveli recital Kako je divno biti dijete. Ritmička skupina otplesala je u ljetnom ritmu, tamburaši su nas posebno razveselili svojom izvedbom pjesme Lepe ti je Zagorje zelene, a recitacijom Pletene kušare prisjetili smo se svojih djedova i baka. Tijekom programa obratila nam se naša ravnateljica gđA Rajna Borovčak, a prisutan je bio i gradonačelnik grada Zlatara gosp. Stanko Majdak.

Ostale fotografije (25) mogu se pogledati u fotogaleriji.

Klara Nadine Parlaj, 8.b
fotografije uredio Lovro Tovernić, 7.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 12. 6. 2014.