Još jedno zlato zlatarskom brendu

Na 57. glazbenim svečanostima hrvatske mladeži, što su 7. i 8. svibnja održane u Varaždinu, u kategoriji pjevačkih zborova starijeg uzrasta u kojoj se natjecalo devet zborova, pjevački zbor Osnovne škole Ante Kovačića iz Zlatara osvojio je zlato.

Kliknite na fotografiju kako biste ju vidjeli u punoj rezoluciji.

"Zlatarski zbor iza sebe ima 29 vrlo uspješnih kontinuiranih nastupa na tom državnom natjecanju i s time se jako ponosimo. Ovom godinom zlatarski školski zbor ulazi u jubilarnu 30. godinu nastupanja na smotri u Varaždinu, a takav jubilej kontinuiranih nastupa nema niti jedan zbor i škola u Hrvatskoj. Prozvani smo brendom i imamo najviše zlatnih plaketa od svih zborova u državi. Uz nastupe na državnom natjecanju nastupali smo i u inozemstvu", rekla je gđa Hopek i dodala kako je zlatarski osnovnoškolski zbor postao brendom jer ima prepoznatljiv potencijal glasa koji poslije briljiraju po završetku osnovne škole gdje god nastave sa svojim pjevanjem.

"Osim toga, naš se zbor okušao i u glazbenom stvaralaštvu za Arld child UNESCO. Skladba nam je ušla u prve tri nagrađene", ističe s ponosom profesorica Hopek.

Filip Sokolić, 8.a
Marko Balić, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 15. 5. 2014.