Korizmena akcija

Početkom korizme počeli smo akciju prikupljanja hrane i novca kao pomoć nezbrinutoj djeci iz Dječjeg doma svete Terezije od Malog Isusa u Zagrebu. Tom prigodom izradili smo pano "Slijedimo Isusove riječi i djela", a na tom putu prate nas koraci na koje lijepimo sličice proizvoda donesenih za akciju po razrednim odjelima (predmetna nastava). Učenici razredne nastave u svojim učionicama cvjetićima ukrašavaju Isusovu trnovu krunu za svaki doneseni dar.

Svatko od nas može sudjelovati doprinosom od srca prema svojim mogućnostima. Od hrane možete donijeti: pekmez, nutelu, griz, žgance (palentu), prašak za puding, kekse, sok, (sirup), čokolino (ili bilo što na –lino), pahuljice, ulje, brašno, tjesteninu, sol, šećer. Ako ne znate što biste donijeli, može i novac. Donesene namirnice možete ostaviti na porti škole ili se javiti vjeroučiteljicama. Dječica će vam biti jako zahvalna.

Karitativna skupina "Buđenje",
Vjeronaučna skupina
i vjeroučiteljice

objavio: DENIS VINCEK   datum: 27. 3. 2014.