Dan vode u 1.a razredu

Učenici 1.a obilježili su Dan vode na satovima hrvatskog, SRO-a i glazbene kulture. Kroz integrirane nastavne sadržaje proširili su svoje znanje o vodi. U pjesmi "Voda" Miroslava Kovačevića saznali su da voda može biti oblak, kiša, kap i slap. Istražili su dnevnu potrošnju vode u svojemu domu i uz pomoć roditelja mjerili i računali potrošnju.

Zaključili su da troše previše vode, osobito za osobnu higijenu. Pokušat će smanjiti dnevnu potrošnju tako da će skratiti vrijeme tuširanja, dobro paziti na ispravnost slavina i skupljati kišnicu za zalijevanje cvijeća i pranje auta. Najveselija je bila štafetna igra "Vodonoša" u kojoj su se natjecali u nošenju vode u čašama preko prepreka. Malo spretniji bili su dječaci! Završili su s pjevanjem i sviranjem "Teče,teče bistra voda". Bilo je jako zanimljivo i veselo.

Ostale fotografije (34) mogu se pogledati u fotogaleriji.

Ankica Krajnik
Lovro Posarić, 8.a
Karlo Bukal, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 25. 3. 2014.