Naš školski list Zlatarske Iskrice predložen za državni Lidrano

Županijsko povjerenstvo predložilo je naš školski list Zlatarske Iskrice za državni Lidrano. U obrazloženju, među ostalim, stoji: "Zlatarske Iskrice su primjer kako treba izgledati časopis učenika. List je prepun zanimljivosti koje će vrlo rado pročitati ne samo osnovnoškolci nego i njihovi roditelji, ali i oni koji sa školom i školskim životom nemaju veze.

Urednik lista Hrvoje Stažnik iz 7.a primio je pohvalnicu.

Pohvaljujemo i vizualnu atraktivnost lista: jasne rubrike izvrsno se nadopunjuju s atraktivnim fotografijama, a posebno smo zadovoljni vizualnom preglednošću lista. Svaki članak ima jasno istaknut naslov, nadnaslov i podnaslov. Svaki članak ima jasno istaknutog autora (uz njegovu sliku, što je posebno šarmantno i potiče učenike na trud). Tema je broja sport, ali tu su i rubrike poput  "projekti", "svijet oko nas" i "vremeplov". Posebno pohvaljujemo intervjue s učenicima, što je u školskim časopisima rijetko (obično se razgovara s nekim profesorima koji idu u mirovinu, ali i ravnateljem škole). U svakom slučaju, nadamo se da će list biti prepoznat u daljnjim fazama natjecanja, na što bismo bili jako ponosni."

Mentor je naš knjižničar gosp. Denis Vincek.

Jurica Pribolšan, 7.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 6. 2. 2014.