Božić u Martinščini

Vrijeme kasne jeseni proveli smo u pripremanju programa za obilježavanje Božića. Djeca su uvježbavala igrokaze, recitacije, pjesmice i plesne točke. Zajedno smo izrađivali kostime, bilo je tu snjegovića, pahuljica...

Uzbuđenje je raslo kako se bližio 19. prosinca, dan kada smo održali priredbu. Pozvali smo u goste gradonačelnika grada Zlatara gosp. Stanka Majdaka, dogradonačelnicu gđu Jasenku Auguštan-Pentek, ravnateljicu naše škole gđu Rajnu Borovčak i sve roditelje. Svi su se odazvali i uživali u dječjoj priredbi koja je bila vesela, dinamična i razdragana.

Na kraju programa ravnateljica gđa Rajna Borovčak pohvalila je djecu i njihov trud koji je rezultirao lijepim programom u kojem su izrekli sve ono što nam vrijeme Božića poručuje: ljubav, prijateljstvo, sreću, obitelj... Ravnateljica je uručila pohvalnicu roditelju koji je pomogao u uređenju školskog dvorišta.

Nakon toga obratio se s nekoliko toplih riječi i gradonačelnik gosp. Stanko Majdak. Svima je čestitao Božić i potaknuo roditelje da je lijep broj djece  u našoj školi i da rade na tome kako bi tako i ostalo.

Svi roditelji zadržali su se i počastili narescima i kolačima, koje su sami pripremili. Božićni ugođaj i razdraganost, što su djeca probudila u nama odraslima, nastavili su se uz druženje, smijeh i razgovor. Mnogi su se i dulje zadržali jer su rijetki trenutci u ova teška vremena kada ljudi zaborave na svakodnevne probleme i osjećaju se ugodno i opušteno.

Ostale fotografije (14) mogu se pogledati u fotogaleriji.

Učenici i djelatnici PŠ Martinščine

objavio: DENIS VINCEK   datum: 20. 12. 2013.