Naši učenici sudjelovali na predstavljanju knjige gosp. Nevija Šetića

Prošli petak u zlatarskoj gradskoj vijećnici prestavljena je knjiga "Ostvarenje suvremene hrvatske države" prof. dr. Nevija Šetića. Riječ je o djelu koje govori o socijalističkim zemljama Europe do demokratskih promjena, promjenama u društveno-političkom životu prijašnje Jugoslavije, osnivanju nekomunističkih stranaka u Hrvatskoj i njihovoj pobjedi na izborima 1991. godine, o državno-pravnom nastajanju samostalne hrvatske države i njezinu međunarodnome priznanju kao i o tijeku oslobodilačkih akcija hrvatske vojske i uspostave teritorijalne cjelovitosti Republike Hrvatske.

Knjigu je predstavio recenzent dr. sc. Marino Manin, a govorio je i sam autor. U programu je sudjelovao pjevački zbor naše škole s voditeljicom gđom Josipom Hopek te recitatori Lovro Stužić, Andro Klancir i Jurica Pribolšan, koje je uvježbala gđa Nevenka Šušljek.

Jurica Pribolšan, 7.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 19. 12. 2013.