Naši učitelji vratili se u školske klupe

U našoj je školi jučer održan drugi dio treće faze edukacije učitelja o primjeni informacijsko-komunikacijske tehnologije u nastavi. Brzi razvitak novih tehnologija zahtijeva stalnu pouku učitelja kako bi ih oni uspješno implementirali u nastavni proces.

Budući da su učenici prihvatili nove tehnologije kao neodvojivu sastavnicu svojega života, učitelji moraju biti spremni na cjeloživotno obrazovanje i na tom području žele li zadržati ulogu uspješnih edukatora u razredu.

Podsjetimo, riječ je o projektu ICT Edu, koji je pokrenula Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNet s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta i Agencijom za odgoj i obrazovanje.

Kako bi stekli potrebne teorijske i praktične kompetencije, za učitelje se u njihovim školama organiziraju modularno ustrojena predavanja i radionice. Sadržaji drugoga dijela Modula 3 su multimedijski plakati i stripovi te kvizovi za online provjeru znanja.

Edukaciju naših učitelja i stručnih suradnika, kao i u tri prijašnja navrata, provela je ovlaštena ICT Edu-edukatorica gđa Nina Posarić, dipl. informatičarka savjetnica.

Denis Vincek, dipl. bibiotekar i dipl. novinar

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 12. 2013.