Projekt "Škole za Afriku"

Već petu godinu zaredom u suradnji s UNICEF-om započeli smo projekt „Škole za Afriku“. Projekt je predstavila učenica 8.b razreda Klara Nadine Parlaj razmišljanjem što možemo učiniti s čašom vode (popiti, proliti, zaliti cvijeće,…) i naglasila da djeca u Africi imaju na raspolaganju samo jednu čašu vode dnevno. Potaknula ih je na razmišljanje o životu djece u Africi te neimaštini, velikom siromaštvu, nedostatku pitke vode. Učenici novčanu pomoć mogu ubaciti u „pumpu žednog djeteta“ koja se nalazi na ulazu u našu školu. Od ove godine u projekt se mogu uključiti svi ljudi velikog srca koji će moći svoje priloge ubaciti u kasice u dućanima i prostorima grada Zlatara.

Anita Martinić

objavio: Nina Posarić   datum: 23. 10. 2013.