U našoj školi proslavljeni Dani kruha

U utorak, 15. listopada, u Osnovnoj školi Ante Kovačića vrlo svečano proslavljeni su Dani kruha - Dani zahvalnosti za plodove zemlje. Roditelji su pripremili obilje domaćih poslastica, kruh, peciva i različite vrste kolača. Uloženo je tu mnogo truda i ljubavi.

Učenici jutarnje smjene okupili su se u školskom predvorju. Školski zbor pod dirigentskim vodstvom gđe Josipe Hopek otpjevao je nekoliko prigodnih pjesama, a članovi recitatorske skupine koju vodi gđa Nevenka Šušljek izveli su nekoliko recitacija. Potom je sve pozdravila ravnateljica gđa Rajna Borovčak.

Svečanom blagoslovu nazočio je i gradonačelnik grada Zlatara gosp. Stanko Majdak, dogradonačelnica Jasenka Auguštan - Pentek te ostali predstavnici gradske vlasti.

Gosp. velečasni Dragutin Cerovečki pozvao je sve da zajedno izmolimo Oče naš te potom blagoslovio kruh i sve okupljene. Tako smo zajedno zahvalili dragome Bogu na prinesenim plodovima i u našoj školi dostojno obilježili Dane kruha - dane zahvalnosti za plodove zemlje.

Veronika Podobnik Stipanec

objavio: Nina Posarić   datum: 16. 10. 2013.