Gđa Nina Posarić promovirana u učiteljicu savjetnicu

U prigodi obilježavanja Svjetskoga dana učitelja, koji se u cijelome svijetu slavi 5. listopada, Agencija za odgoj i obrazovanje te Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta upriličili su u ponedjeljak, 7. listopada, svečanu promociju odgojitelja, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika u zvanje mentora i savjetnika.

Na svečanosti priređenoj u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu Odluku o napredovanju, ili ponovnom izboru u zvanje, dobilo je 248 odgojno-obrazovnih radnika iz cijele Hrvatske. Među promoviranima je i gđa Nina Posarić, učiteljica informatike u našoj školi, koja je promaknuta u zvanje učitelja savjetnika. Odluku o napredovanju uručila joj je pomoćnica ministra znanosti, obrazovanja i sporta gđa Sabina Glasovac, uz čestitke ravnatelja Agencije za odgoj i obrazovanje gosp. Vinka Filipovića. Stečeno je zvanje rezultat njezina nesebična i požrtvovna rada tijekom dva desetljeća poučavanja zlatarskih osnovaca temeljnim informatičkim znanjima i vještinama. Ovime je zlatarska škola "bogatija" za još jednu učiteljicu savjetnicu. Podsjetimo, ovo su zvanje prethodnih godina stekle učiteljice gđa Jadranka Fuček, gđa Josipa Hopek i gđa Vesna Ceboci.

Denis Vincek, dipl. bibliotekar i dipl. novinar

objavio: DENIS VINCEK   datum: 9. 10. 2013.