Obilježili smo Hrvatski olimpijski dan

Osnovna škola Ante Kovačića Zlatar 10. rujna je  obilježila Hrvatski olimpijski dan. Nastavni dan je započeo  tjelesnom aktivnošću.

Učenici su od 12,25 do 13,10 sati bili u šetnji gradom, a po povratku u školu oblikovali su na školskom igralištu kružnice. Predstavnici učenika od 5. do 8. razreda pustili su u zrak bijele balone s olimpijskih krugova naslikanih na igralištu.

Učenici nižih razreda sudjelovali u likovnim i literarnim radionicama na temu sporta i olimpijskih igara. U obilježavanju Hrvatskoga olimpijskog dana sudjelovali su svi učenici, učitelji i ostali djelatnici naše škole, odjenuvši bijele majice kao simbol mira, prijateljstva i sporta. Voditelj aktivnosti bio je Stjepan Škrlec, prof.

Ovim aktivnostima željeli smo ukazati na važnost sporta u svakodnevnom životu, ali isto tako i na poimanje sporta kao kulture življenja. Svi ljudi trebali bi se masovnije uključiti u različite oblike sportskih aktivnosti, podizati svijest o važnosti redovitoga bavljenja tjelesnim aktivnostima te razvijati svijest o ulozi sportskog života u službi društva.

objavio: Nina Posarić   datum: 12. 9. 2013.