Našem školskom zboru zlato, profesorici Josipi Hopek "Marijan Zuber"

Državno povjerenstvo 56. glazbenih svečanosti hrvatske mladeži dodijelilo je nagradu "Marijan Zuber", nazvanu po istaknutom zborovođi i glazbenom pedagogu te osnivaču Glazbenih svečanosti, profesorici Josipi Hopek iz Konjščine za višegodišnje istaknute umjetničke dosege na Glazbenim svečanostima.

Gđa Josipa Hopek već 41 godinu predaje glazbeni i 12 godina je učiteljica savjetnica. Na toj prestižnoj smotri najboljih zborova Republike Hrvatske sudjeluje od 1973. kada je kao voditeljica i dirigentica nastupila s Dječjim pjevačkim zborom OŠ Belec. Danas radi u OŠ Ante Kovačića Zlatar i OŠ Zlatar Bistrica. Sa zlatarbistričkom školom osvojila je na Glazbenim svečanostima hrvatske mladeži jednu zlatnu plaketu, a sa zlatarskom osnovnom školom u Varaždinu je nastupila 28 puta u kontinuitetu te osvojila čak deset zlatnih plaketa. Profesorica Hopek sa zborom OŠ Ante Kovačića Zlatar redovito nastupa u Cerniku, Primoštenu i Žminju, a s posebnim se ponosom sjeća Domovinskoga rata te nastupa u Međugorju i pred Hrvatima u Italiji i Austriji, kada su ona i zborašice zlatarske osnovne škole svojom pjesmom zahvalile za pomoć koju su naši ljudi slali u domovinu.

Denis Vincek, dipl. bibliotekar i dipl. novinar

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 6. 2013.

Koliko vremena na dan provodiš za računalom?

« Prosinac 2014 »